• Fethiye - Muğla

Yüz Dolgusu

Fethiye Yüz Dolgusu

Yüz bölgesinde oluşan kırışıklıklar ve sarkmalar için günümüzde en hızlı sonuç veren ve sizi hayal ettiğiniz görünüme kavuşturan tedavi türü yüz dolgusu olmaktadır. Yüz dolgusu ergenlik döneminden sonra (özellikle 30’lu yaşlardan itibaren) oluşmaya başlayan kırışıklıklar için en ideal uygulamayı sizlere sunmaktadır.

Yüz dolgusu uygulamalarınız için alanında Uzm. Dr. Tuncay Dağel tarafından gerçekleştirilmektedir. Estetik uygulamalarımız hakkında detaylı bilgi almak ve uzman doktorlarımıza danışmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yüz Dolgusu Fethiye
Fethiye Yüz Dolgusu

Yüz Dolgusu Nedir?

Yüz dolgusu kırışıklıkları gidermek için daha çok kaşların arasına, alında oluşan çizgilere, dudak ve göz kenarlarına sıklıkla uygulanmaktadır. Sadece yaş nedeniyle değil aynı zamanda bu bölgelerde jest ve mimiklerden oluşan kırışıklıklara erken müdahale etmek, bu kırışıklıkların kalıcı olmasını da büyük ölçüde engellemektedir. Yüz bölgesine uygulanan dolgular sadece kırışıklıklar için değil aynı zamanda özellikle elmacık kemikleri ve orta yüz bölgesine hacim artışı amacıyla da kullanılmaktadır. 

 • 100%

  Memnuniyet

 • 100%

  Mutlu Bireyler

Yüz dolgusu işlemi nasıl yapılır?

 • Uzman doktorunuz tarafından öncelikle işlem yapılması gereken bölgeler belirlenir. Daha sonra kırışıklıkların altına enjeksiyon yardımıyla dolgu malzemesi yerleştirilir. Yüz dolgusu cilt ile uyumlu hyalünorik asitten meydana gelmektedir. Hyalünorik asit sayesinde daha doğal ve cilde zarar vermeyen bir işlem uygulanmış olur. Burada uygulamayı cildinize ve yüz yapınıza uygun olacak şekilde uygulanması çok önemlidir. Bu nedenle uzman hekim haricinde herhangi kişi veya kişilere yaptırılmamasını önemle rica ederiz.
  Yüz dolgusu sadece kırışıklıklara değil aynı zamanda sarkmaları da gözle görülür şekilde toparlayarak daha genç ve taze bir cilt görünümü sağlar. Dolgu işlemi yapılacak bölgelere göre değişse de ortalama 20-30 dakikada tamamlanabilmektedir.

Yüz Dolgusunun Uygulanma Amaçları ve Etkileri

Yüz dolgusu kırışıklıkların yanında daha birçok tedavi ve estetik görünüm için kullanılabilmektedir. Bu nedenle sizin için yüz dolgusunun uygulanma amaçlarını ve etkilerini sıraladık;

 • Daha simetrik yüz hatlarına sahip olmak,
 • Bilinen en yaygın yöntemiyle kırışıklık görünümünü minimize etmek,
 • Yüzdeki sarkmaları ortadan kaldırmak,
 • Yara izi ve çizik gibi görünümleri azaltmak,
 • Düşük kaş yapısını düzelterek şekillendirmek
 • Burun ve dudak gibi bölgelerde daha estetik bir görünüm sağlamak
 • Asimetrik görünümlü bölgeleri düzeltmek
 • Çene bölgesine daha estetik bir görünüm kazandırmak
 • Elmacık kemiği ve orta yüz bölgesine hacim kazandırmak vb. gibi birçok alanda yüz dolgusu rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Yukarıdaki maddelerde yer alan bir veya daha fazla işleme ihtiyacınız bulunuyorsa kliniğimize başvurarak her türlü konuda ayrıntılı bilgiyi alabilirsiniz. Uzman ekibimiz sayesinde tüm merak ettiğiniz soruları sorabilir, yapılan işlemler hakkında detaylı bilgi elde edebilirsiniz.

Yüz Dolgusu Uygulama ve Sonrası

Her uygulama esnasında steril bir ortam hazırlanmaktadır. Bu sayede olası enfeksiyon ve mikrop olasılığı minimize edilmektedir. Doktorunuz ile birlikte uygulamaya ihtiyaç bölgeler belirlenmektedir. Kaliteli ve FDA onaylı dolgu malzemesi enjeksiyon yardımıyla cilt altına yerleştirilerek doğal bir görünüm kazandırılır. Söz konusu kırışıklık, yara veya sarkan bölgeye işlem uygulandıktan sonra doktorunuz tarafında gerekli dokunuşlar yapılarak işlem tamamlanır.
Her cilt tipi farklı olduğu için uygulama sıklıkları kişiden kişiye değişebilmektedir. Uzman hekimimiz cilt analizinizi yaptıktan sonra sahip olacağınız genç ve güzel görünüme uzun yıllar sahip olabilmeniz için uygulamayı ne kadar aralıklar ile yapmanız gerektiği hakkında size bilgi vermektedir.

Hemen Randevu Al

Yüz botoks ve dolgu uygulamaları hakkında bilgi ve randevu almak için bize ulaşın.