• Fethiye - Muğla

Elmacık Kemiği Dolgusu

Elmacık Kemiği Dolgusu

Elmacık kemiklerini belirginleştiren ve daha simetrik yüz hatlarına sahip olunması için uygulanan elmacık kemiği dolgusu oval hatlara sahip ve sarkmalardan şikâyetçi olanlar için harika sonuçlar elde edilmesini sağlamaktadır.

Elmacık Kemiği Dolgusu Nedir?

Elmacık kemikleri, yüz hatlarının yapısına bağlı olarak ve yaşın ilerlemesiyle çıkık ve canlı görünümünü yitirebilmektedir. Bu bölgelerde oluşan sarkmalar veya genetik yapı itibariyle yuvarlak hatlara sahip olmak elmacık kemiklerinizin sağladığı sempatik çekici görünümün yitirilmesine neden olabilmektedir.
Ameliyatsız bir şekilde uygulanan elmacık kemiği dolgusu, kibar ve etkileyici görünümü elde etmeniz için mükemmel sonuç veren bir işlemdir.

Elmacık Kemiği Dolgusu Fethiye

Elmacık Kemiği Dolgusu Nasıl Yapılır?

İlk olarak hastanın yüz yapısı incelenerek nasıl bir yüz hattına sahip olmak istediği üzerine ayrıntılı bir görüşme yapılmaktadır. Burada doktorunuz olarak sizlere yüz hatlarınızı en iyi şekilde gösterecek ve karakterinize uyumlu uygulama aşamalarından söz etmekteyiz.  Herkesin yüz yapısı ve hatları farklı olmaktadır. Bu nedenle her hastaya yapılan uygulama da farklı bir yaklaşım gerekmektedir. Aksi takdirde yüzünüzle uyumsuz bir sonuç elde ederek memnun kalmayacağınız bir işlem almış olursunuz. Bu aşamada uzman bir hekim tarafından işlem görmeniz gerekmektedir. 

İşlem gerektiren bölgeler belirlendikten sonra deri altına, özellikle kemiğin üst kısmına dolgu malzemesi enjekte edilmektedir. Bu sayede daha belirgin ve sizi daha genç gösteren elmacık kemiklerine sahip olursunuz. İşlem sırasında kullanılan birkaç yöntem bulunmaktadır. Bunlar;

 • Vücudumuzda nem maddesi olarak adlandırılan hyaluronik asit maddesinin dolgu malzemesi olarak kullanılması,
 • Hastanın vücudundan alınan yağların(basen ve kalça) elmacık kemiklerine enjekte edilmesi,

Elmacık Kemiği Dolgusu işlemi sırasında en çok merak edilen konulardan biri işlemin ağrılı olup olmadığıdır. Bu husus, uygulamada seçilen yönteme göre değişiklik göstermektedir. Hyaluronik asit uygulamasında işlemden önce bölgeye anestezik krem sürülmesiyle minimum acı duyulması sağlanmaktadır. Kişinin kendi yağ hücrelerinin uygulanması, öncesinde liposuction ameliyatı gerektirdiği için işlem yapılırken herhangi bir acı hissi oluşmamaktadır.

 • 100%

  Memnuniyet

 • 100%

  Mutlu Bireyler

Elmacık Kemiği Dolgusu Gerektiren Durumlar

 • Yüz hatlarının yeterince belirgin olmaması,
 • Yaş itibariyle almacık kemiklerinin olduğu bölgede sarkmalar olması,
 • Asimetrik yüz hatlarına sahip olmak,
 • Hızlı kilo verilmesiyle yüzde meydana gelen çökme ve sarkmalar,
 • Daha çekici ve belirgin elmacık kemiklerine sahip olmak isteyenler için elmacık kemiği dolgusu uygulanan en etkili yöntemlerden biridir.

Elbette bunların yanında sadece estetik bir görünüme sahip olmak isteyenlerin de seçmiş olduğu bir yöntemdir. Kişinin kendisini daha canlı ve genç hissetmek istemesi ve bunun için ameliyat olmak istemediği durumlarda uygulanan dolgu işlemleri, oldukça cazip ve sonuçları maksimum memnuniyet uyandıran işlemlerdir.

Elmacık Kemiği Dolgusunun Kalıcılık Süresi

Uygulama yöntemine göre değişen bu süre hyaluronik asit ile gerçekleştirildiğinde 6 ay ila 1 sene arasında kalıcılığını korur.
İyileşme süreci ise hyaluronik asit uygulamasında kızarıklık veya morluk oluşabildiği için birkaç gün içerisinde geçmektedir. Luposuction işlemi gerektiren yağ enjeksiyonunda ise 1-2 haftayı bulabilen bir iyileşme süreci söz konusu olmaktadır.

Hemen Randevu Al

Yüz botoks ve dolgu uygulamaları hakkında bilgi ve randevu almak için bize ulaşın.