• Fethiye - Muğla

Dudak Dolgusu

Fethiye Dudak Dolgusu

Dudak dolgusu uygulamalarımızda yetkili sağlık kurumları tarafından onayını almış, 6 ay ile 1 yıl arasında değişen kalıcılığı ile güvenilir olan dudak dolgusu maddelerini kullanmaktayız.

Dudaklar, özellikle kadınların yüz hatlarında en dikkat çekici ve göz alıcı bölgelerden birsidir. Kişinin simasında en önemli etkiye sahip dudaklar, daha alımlı ve kadınsı görünmenin yanında kendini ifade etmeni anahtarı olmaktadır. Özellikle makyaj yapıldığında kişiyi ön plana çıkaran dudaklar, sadece ruj sürerek belirginleşebildiği için çoğu zaman kadınları hüsrana uğratabilirken kimi zamanda yaşla birlikte kusurları da ön plana çıkarabiliyor. Ancak dudak dolgusu ile tüm bu şikâyetler artık tarihe karışıyor.

Dudak Dolgusu Fethiye

Dudak Dolgusu Nedir?

Öncelikle dudak dolgusunu tanımlamadan önce dudak dolgusu kimlere yapılır bunlardan bahsetmek daha doğru olacaktır. Dudak dolgusu; ince dudaklara sahip kişilerin daha çok tercih ettiği bir uygulama olsa da yaşla birlikte dudakların dolgunluğunu kaybetmesiyle ve oluşan kırışıklıklardan şikâyetçi tüm danışanlara yapılabilmektedir. Amaç sadece dudağı daha dolgun göstermek değil aynı zamanda yüz hatlarına uygun sizi daha genç ve bakımlı gösterecek yüz hatlarını kazandırmaktır. Bu sayede makyaj yapılmasa dahi dudaklar her zaman sağlıklı ve bakımlı gibi durmaktadır.

Dudak dolgusu; ince ve yaş itibariyle kırışıklık sebebiyle dolgunluğunu kaybeden dudaklara uygulanan ve uygulama için kullanılan malzemeye verilen isimdir. Bu yöntemde en çok kullanılan yöntem ise hyaluronik asittir. Kullanılan bu madde çoğu kişide tedirginlik yaratsa da aslında hyaluronik asit insan bedeninde bulunan bir maddedir. Özellikle ileri yaşlarda bu maddenin vücuttaki etkisi azaldığı için dolgun ve fresh görünüm etkisi de yitirilmektedir. 

Aynı zamanda bu yöntem, daha kıvrımlı dudak görünümüne sahip olmak isteyen kişilerin de sıklıkla başvurduğu bir uygulamadır. Çünkü dudakların büyüklüğünden dolgunluğundan memnun olunsa da kimi zaman istediğimiz görüntüyü yansıtmayabilir. Kıvrımlı dudak hatlarının kadınsı ve çekici görünümün sürekli makyaj yaparak sağlamak makyajı sildikten sonra bireylerde çekingenlik yaratabilmektedir. Bu nedenle bu yazımızda sizlere dudak dolgusu hakkında bilmeniz gereken tüm bilgileri hazırladık. 

  • 100%

    Memnuniyet

  • 100%

    Mutlu Bireyler

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Uygulama esnasında öncelikle doktorunuz ile yüzünüze en uyumlu ve sizi en iyi şekilde yansıtacak dudak şekli üzerine görüşme gerçekleşmektedir. Dudak dolgusu her birey için farklı bir uygulama anlamına gelmektedir. Bu nedenle kişinin tercihi ve doktorun görüşü doğrultusunda sizin için en iyi görünüm amaçlanmaktadır. İşlem öncesinde steril bir ortam sağlanması için hem siz hem de klinik ortam hazırlanır. İşlem süresi 5-10 dakika sürmekte ve herhangi bir acı duyulmaması için lokal anestezik kremler kullanılmaktadır. Uygulama sonrasında belirli masaj hareketleriyle birlikte buz kompresi de yapılamaktadır. En iyi sonuç ise uygulamadan birkaç gün sonra görülmektedir. Süreç tamamlandıktan sonra çok daha belirgin ve çekici dudakların görünümüyle ayna karşısından ayrılamayacağınızdan emin olabilirsiniz!

Dudak Dolgusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Şüphesiz günümüzde bu uygulamayı gerçekleştiren birçok merkez bulunmaktadır. Ancak güvenilir ve işini doğru uygulamalar ile yapan bir yer bulmak dudak dolgusu yaptırmak için dikkat etmeniz gereken ilk adım olmalıdır. Bunun için bu uygulamayı gerçekleştirecek kişinin iyi bir estetik cerrahı olması şarttır. Günümüzde merdiven altı olarak tabir ettiğimiz kişi/kişiler tarafından gerçekleştirilen yöntemler kesinlikle tercih edilmemelidir. Dudak dolgusu için hızlı ve kolay bir yöntem olsa da mutlaka bir doktor tarafından yapılmalıdır. Aksi halde istenmeyen durumlar(enfeksiyon, orantısız bir görünüm vb.) ile karşılaşabilirsiniz.
Ayrıca kullanılan malzemenin kalitesi de son derece önemlidir. Kullanılan ürünü üreten firma ve ürünün kalitesi hem sağlık hem de kullanım süresi açısından etkili olmaktadır. Her ne kadar hyaluranik asit yapı itibariyle insan bedeniyle uyumlu olsa da dışarıdan bir enjeksiyon söz konusu olduğu için en iyi ve en güvenilir ürünlerin kullanımı memnuniyet açısından en iyi tercihtir.

Hemen Randevu Al

Yüz botoks ve dolgu uygulamaları hakkında bilgi ve randevu almak için bize ulaşın.