• Fethiye - Muğla

Çene Dolgusu

Fethiye Çene Dolgusu

Yüz şeklinizi en güzel gösteren bölgelerden biri çene yapınızdır. Kibar ve yüzünüzle uyumlu simetrik bir çene yapısına sahip olmak çoğu kadın ve erkeğin hayalidir. Çok sivri bir çene kişinin yüzünü daha uzun gösterirken çok yuvarlak bir çene daha kilolu gösterebilmektedir. Bu görünümden kaçınmak ve kibar yüz hatlarına sahip olmak için çene dolgusu en kolay ve acısız yöntemdir.

Çene dolgusu uygulamalarınız için alanında Uzm. Dr. Tuncay Dağel tarafından gerçekleştirilmektedir. Estetik uygulamalarımız hakkında detaylı bilgi almak ve uzman doktorlarımıza danışmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Çene Dolgusu Fethiye
Çene Dolgusu

Çene Dolgusu Nedir?

Çene dolgusu; çene bölgesinde oluşan asimetrik görüntüyü ve estetik görünüm isteyen kişilerin, hayal ettikleri çene yapısına ulaşabilmesi için deri altına enjekte edilen hyaluronik asitten meydana gelmektedir. Cildinizle tamamen uyumlu ve en kaliteli ürünlerin kullanımıyla gerçekleşen bu işlem, çene görünümünde daha güzel ve yüz hatlarıyla uyumlu bir sonuç elde etmeyi sağlamaktadır.
Çene dolgusu bilmeyenler için zorlu bir işlem gibi gözükse de oldukça acısız ve hızlı bir şekilde yapılmaktadır. Sizin için hazırlanan steril ortamda uzman hekiminiz tarafından gerçekleştirilen çene dolgusu rahatlıkla uygulanabilmektedir. Hyaluronik asidin yanında yağ greftleri de çene dolgusu için kullanılmaktadır. Yağ greftleri çene dolgusu için sıkça kullanılan bir yöntemdir ve kişinin kendi yağ hücrelerini alınarak çene bölgesine enjekte edilmesiyle gerçekleşir.

 • 100%

  Memnuniyet

 • 100%

  Mutlu Bireyler

Çene Dolgusu Yapılan Durumlar

 • Çene hatlarının belirsiz olması,
 • Çene ucunda daha çok erkeklerde bulunan çene gamzesinin olması,
 • Çene bölgesindeki sarkmalar
 • Çenenin çok geride olması veya çok çıkık durması,
 • Çene kalıcı hale gelen yaranın çukur bir görünüm yaratması,
 • Çenedeki asimetrik görünüm sebebiyle çene dolgusu yapılabilmektedir.

Çene Dolgusu Uygulama Aşaması

Çene dolgusu yapılacağında eğer hyaluronik asit dolgusu yapılacak ise bu işlem yaklaşık 15-20 dakika sürebilmektedir. Oldukça yaygın ve kolay olan bu yöntem günümüzde de en çok tercih edilen yöntemlerden birisidir. Ancak yağ hücrelerinin alınarak çene bölgesine enjekte edilmesi yöntemi uygulanacak ise liposuction yöntemi kullanacağı için hastanın karın veya basen bölgesinden yağ alınması gerekmektedir. Basit bir işlem gibi gözükse de ameliyat kapsamında değerlendirilmektedir. Bu nedenle ortalama 1 saatlik bir süre gerektirir.
Kalıcılık açısından bakıldığın her yöntemin farklı sürelerde ömrü olsa da hyaluronik asit 6 ay ila 1 yıl arasında değişir

Hemen Randevu Al

Yüz botoks ve dolgu uygulamaları hakkında bilgi ve randevu almak için bize ulaşın.