• Fethiye - Muğla

Göz Altı Işık Dolgusu

Fethiye Göz Altı Işık Dolgusu

Kişinin simasını belirginleştiren ve ona anlam katan en önemli yerlerden biri şüphesiz gözlerdir. Bu nedenle göz çevresi de sağlıklı bir cilt ve anlamlı bakışlar için son derece hassastır. Ancak zamanla ışıltısını ve canlılığını kaybeden cilt, hassaslaşır ve morluk oluşumuna neden olabilir. Özellikle göz çevresinin çok hassas olması, ihtiyacı olan bakımı sağlamak için de özel bir tedavi ve uygulama gerektirmektedir. Yaşın ilerlemesiyle veya kimi insanlarda görülen kalıcı morluk oldukça rahatız edici olmaktadır. Gözaltı morlukları ve halkaları daha yaşlı ve hastaymış gibi bir görünüm oluşturması sebebiyle istenmeyen bir durum haline gelmektedir. Göz çevresine bilinçsizce yapılacak herhangi bir uygulama tehlikeli olabileceği için de mutlaka uzman bir hekimden yardım alınması gerekmektedir.

Göz altı ışık dolgusu uygulamalarınız için alanında Uzm. Dr. Tuncay Dağel tarafından gerçekleştirilmektedir. Estetik uygulamalarımız hakkında detaylı bilgi almak ve uzman doktorlarımıza danışmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Göz Altı Işık Dolgusu Fethiye
Göz Altı Işık Dolgusu Fethiye

Göz Çevresindeki Morluklar ve Göz Torbaları

Özellikle gözün alt kısmında oluşan morluklar ve göz torbaları görünüm itibariyle sağlıksız ve mutsuz bir yüz ifadesi oluşturmaktadır. Sürekli olarak makyaj yardımı ile bu bölgeleri kapatmak geçici bir çözüm olduğu gibi bu uygulamaları devamlı yapmak da bölgedeki şikâyetlerin artmasına neden olmaktadır. Yüz bölgesinin en hassas yerlerden biri olan göz çevresindeki bu şikâyetlerin giderilmesi ancak doktorlar tarafından gerçekleştirilebilmektedir. Yaşın ilerlemesiyle birlikte göz bölgesini çevreleyen yağ tabakası incelir ve aşağı doğru sarkma eğiliminde olur. Bu az önce bahsetmiş olduğumuz şikayetlerin oluşmasına neden olur.

 • 100%

  Memnuniyet

 • 100%

  Mutlu Bireyler

Gözaltı Işık Dolgusu Nedir?

 • Gözaltı ışık dolgusu, insanların vücudunda bulunan hyaluronik asidin gözaltı bölgesine dolgu işlemi olarak yapılması işlemidir. Bu dolgu işlemi iki yöntem uygulama şeklindedir. Bunlar;
  Bahsetmiş olduğumuz hyaluronik asit,
  Poly vitamin kompleksinden oluşmaktadır.
  Öncelikle hyaluronik asit dediğimiz madde ile morluk veya sarkmanın olduğu bölgeye uygulama yapılır. Daha sonra ise işlemin uzun vadede kalıcılığını koruyabilmesi için poly vitamin kompleksi kullanılmaktadır. Göz bölgesine canlılık veren ve fresh bir görünüm sağlayan bu uygulama sayesinde çok daha sağlıklı bir yüze sahip olursunuz.

Gözaltı Işık Dolgusu Nasıl Uygulanmaktadır?

İşlem için öncelikle göz çevresi bölgesine acı duyulmaması için anestezik krem uygulaması yapılmaktadır. Bazı dolgu uygulamalarının aksine gözaltı ışık dolgusu, deri altına değil kemiğin üstüne uygulanmaktadır.
Gözaltı bölgesinde şikâyeti olan herkes bu uygulamadan rahatlıkla faydalanabilmektedir. Erkekler de benzer problemlere sahip olduğu için bu uygulamayı sıklıkla tercih etmektedirler.

Göz Altı Işık Uygulama Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gözaltı bölgesi hassas bir bölge olması sebebiyle dolgu işlem yapıldıktan sonra direkt güneş ışığından kaçınılmalıdır. Aynı zamanda ilk gün sıcak duş gibi bölgeyi etkileyebilecek etkenlerden uzak durulması gerekir. Uygulama sonrası buz kompresi yapılarak iyileşme süreci hızlandırılabilir. Aynı zamanda kişiye rahatlama hissi vermektedir.

İyileşme Süreci ve Riskler

Gözaltı ışık dolgusu işleminde kullanılan hyaluronik asit kişilerin vücudunda bulunan bir madde olması sebebiyle uygulamanın da olası bir yan etkisi bulunmamaktadır. Ancak işlemin doğru yapılması son derece önemlidir. Bu nedenle mutlaka uzman bir doktor tarafından yapılması gerekmektedir.
İyileşme süreci ise uygulama yapılan göz bölgesinde birkaç gün süren kızarıklık veya cilt hassasiyetine göre morluklar oluşabilmektedir. Yaklaşık 3-4 gün içerisinde bu etkilerin görünümü de yok olmaktadır.

Hemen Randevu Al

Yüz botoks ve dolgu uygulamaları hakkında bilgi ve randevu almak için bize ulaşın.